ROZMIAR PIERŚCIONKA- jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest równie ważny jak wybór samego pierścionka, ponieważ dopiero gdy względy estetyczne idą w parze z komfortem użytkowania pojawia się pełnia zadowolenia i satysfakcja z zakupu. Nie chcemy przecież aby wymarzony pierścionek zaręczynowy uciskał narzeczoną, a długo wyczekiwany prezent na rocznicę ślubu w postaci pierścionka z brylantem spadł z dłoni. Wybór odpowiedniego rozmiaru nie jest skomplikowany! Na naszej stronie znajdziesz kilka cennych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka i poznasz sposoby mierzenia palca oraz obrączki aby określić ten właściwy rozmiar.

 

Jak zmierzyć palec aby dopasować obrączkę? Jak zmierzyć rozmiar pierścionka przeszłej narzeczonej?

 

1. Dokonaj pomiaru w salonie jubilerskim.

Najlepiej zasięgnąć porady specjalisty czyli w tym przypadku jubilera, złotnika lub innej osoby dysponującej odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem. W naszych sklepach spotkasz się z fachowym doradztwem w zakresie doboru rozmiaru biżuterii oraz bezpłatną pomocą. Udaj się do najbliższego salonu jubilerskiego i poproś o pomiar. Rozmiar można ustalić na dwa sposoby:

✓ Dokonując pomiaru palca za pomocą specjalnych pierścieni mierniczych.

✓ Dokonując pomiaru pasującego pierścionka lub przyniesionego na wzór za pomocą stożka miarowego.

 

2. Zmierz rozmiar pierścionka/ obrączki za pomocą szablonu BeDiamond.

Aby ułatwić Ci wykonanie pomiaru pasującego pierścionka bez konieczności wychodzenia z domu stworzyliśmy szablon BeDiamond. Rozwiązanie szczególnie polecamy Panom, którzy w sposób dyskretny i niezauważenie chcą dokonać pomiaru pierścionka kobiety w zaciszu domowym. Po wydrukowaniu szablonu zgodnie z instrukcją (bez marginesów) należy znaleźć okrąg odpowiadający średnicy wewnętrznej części szyny pasującego pierścionka poprzez przykładanie go do poszczególnych okręgów widocznych na wydrukowanym szablonie. Zanim dokonasz pomiaru sprawdź czy szablon został wydrukowany w odpowiedniej skali używając specjalne przygotowanej podziałki widocznej na kartce z szablonem.

Link do szablonu PDF

 

3. Zmierz obwód wewnętrzny pasującego pierścionka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakiego rozmiaru potrzebujesz sprawdź jaką średnicę ma pasujący pierścionek.

✓ Wykonaj kilka pomiarów średnicy wewnętrznej pierścionka o odpowiednim rozmiarze aby mieć pewność, że uśredniony wynik jest poprawny. Zestaw otrzymany wynik średnicy mierzonej w mm z tabelą rozmiarów EUROPA widoczną poniżej aby odczytać właściwy rozmiar z pierwszej kolumny.

 

4. Dokonaj pomiaru za pomocą wstążki.

Jeśli nie masz możliwości odwiedzić salonu jubilerskiego ani nie dysponujesz pierścionkiem w odpowiednim rozmiarze skorzystaj z czwartego sposobu.

✓ Zmierz obwód palca w najgrubszym miejscu za pomocą wstążki lub sznurka. Otrzymany wynik obwodu palca zestaw z tabelą rozmiarów aby poznać odpowiedni dla Ciebie rozmiar pierścionka.

 

Pamiętaj!

  • Pierścionek nie powinien uciskać palca ani z niego spadać.
  • Temperatura powietrza, ciąża, zmęczenie organizmu to czynniki, które mogą mieć wpływ na opuchnięcie dłoni, dlatego ważne jest aby pomiaru dokonywać w normalnych warunkach.
  • Pory roku mają wpływ na wielkość palca- latem dłonie są bardziej opuchnięte niż zimą przez co zwiększa się ich obwód.
  • Na łatwość zdejmowania i zakładania ma wpływ budowa obrączki/ pierścionka. Jeśli planujemy zakup obrączki lub pierścionka o szerokiej szynie (szerokość od 3mm do 6mm) warto jest wybrać taki od pół do jednego rozmiaru większy.
  • Pierścionek o prawidłowo dobranej wielkości jest komfortowy w użytkowaniu, nie spada z palca- czujesz lekki opór przy zakładaniu i ściąganiu podczas przesuwania pierścionka przez kostkę.

 

POWODZENIA!

Korzyści zakupu (schowaj) (pokaż)
Darmowa dostawa od 150pln
Eleganckie opakowanie
Bezpłatne zwroty
Infolinia: 89 642 30 60